Ο Καλυμνιακός ήταν ο νικητής στην εξ αναβολής αναμέτρηση της Β’ κατηγορίας του Ομίλου νήσων αφού επικράτησε με 1-2 του Ξάνθου Πάτμου και έφτασε τους 10 βαθμούς σε ένα απ’ τα πιο συναρπαστικά πρωταθλήματα των τελευταίων χρόνων σε ότι αφορά την υπόθεση τίτλος.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ με τον Κάβουρα στο 17′ και πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 1-0. Στο δεύτερο μέρος ο Καλυμνιακός έφερε το ματς στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κοκκινίδη για να πετύχει το γκολ της νίκης ο Αλαχούζος στο 73ο λεπτό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Πατσιαούρας με βοηθούς τους Κορώνη και Βουλγαράκη.

Ευχαριστήριο απ’ τον Καλυμνιακό

Ο Α.Ο ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ αισθάνεται την υποχρέωση να ευχαριστήσει δημόσια την ομάδα του ΞΑΝΘΟΥ ΠΑΤΜΟΥ, για τις υπεράνθρωπες προσπάθειες που κατέβαλε να καθαρίσει το γήπεδο από τα νερά και για την άψογη φιλοξενία του και επιφυλασσόμαστε για κάτι ανάλογο στον 2ο γύρο.