Την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας του Ομίλου νήσων πέτυχε η ομάδα του Α.Ο Βαθύ που επικράτησε του ΠΑΟΚ Κω με 2-0 για την 8η αγωνιστική και έφτασε έτσι τους 7 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Οι “πράσινοι” κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με γκολ που πέτυχε ο Μιχάλης Καμπούρης για να σφραγίσει τη νίκη πέντε λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης ο Φερμάνης που έγραψε το 2-0.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Tζεβελεκίδης με βοηθούς τους Πατσιαούρα και Μαρίνο.

Οι συνθέσεις

Α.Ο Βαθύ: Μελάς, Τουμανίδης (36’ Φερμάνης), Καμπούρης Ε., Γκούλας, Βρουβής, Καμπούρης Μ., Βεζυρόπουλος (55’ Καρδούλιας), Σάντος Ε., Μεϊμάρης (89’ Ασπράς), Μουσσάς, Τσιρέκης.

ΠΑΟΚ Κω: Δημόπουλος (20 λ.τ Κακαβίτσας), Νυστάζος, Μπίμπας, Μπασιλάρης, Διαμαντής (20’ λ.τ Καλιάμπος), Ταγκίρης Μ., Βασιλειάδης, Σιούλας, Ζαμάγιας, Κοτοπούλης, Ζήκος (65’ Γρηγοριάδης)